Społeczność WUM dla WOŚP

Dziś Rektor - prof. Mirosław Wielgoś przekazał na ręce Piotra Nawrota - przewodniczącego Samorządu Wydziału Lekarskiego bluzę z logotypem, historycznego już, I Wydziału Lekarskiego, z napisem Medical University of Warsaw oraz z numerem 001. Tym samym Rektor rozpoczął zbiórkę darów wśród Społeczności Akademickiej WUM, które zostaną przekazane na aukcję na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na Facebook'u zostało zamieszczone oficjalne wydarzenie pod hasłem "Społeczność WUM dla WOŚP", na którym można znaleźć linki do aukcji z rzeczami ofiarowanymi przez pracowników, studentów oraz doktorantów naszej Uczelni: https://www.facebook.com/events/1023086844732303/

Organizatorem akcji są: Samorząd Wydziału Lekarskiego, Samorząd Wydziału Medycznego, Samorząd Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, Samorząd Wydziału Farmaceutycznego, Samorząd Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz IFMSA Poland - Oddział Warszawa.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku środki zbiera na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Wszystkich, którzy chcą przekazać fanty na licytację prosimy o kontakt z Piotrem Nawrotem: piotrnawrot@onet.com.pl