Helper’s Generation

W dniach 2-8 grudnia br. na terenie naszej Uczelni po raz jedenasty przeprowadzono akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku Helper’s Generation.

Z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego organizatorami przedsięwzięcia byli Wydział Nauk o Zdrowiu, Samorząd Studentów WUM, IFMSA Poland – Oddział Warszawa oraz SKN BeLivers. Przez cały tydzień zarejestrowano 121 osób gotowych oddać szpik.

Od 2013 roku, w ramach akcji przeprowadzonych razem z Fundacją DKMS, na uczelniach w całej Polsce zarejestrowano łącznie 121 609 potencjalnych dawców szpiku. 750 z nich już oddało pacjentom potrzebującym przeszczepienia cząstkę siebie - szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste  W tym roku w 57 uczelniach zarejestrowano 6 885 nowych potencjalnych dawców.