Warsztaty „Instrukcja obsługi małego człowieka. Pierwsza pomoc u dzieci w wieku 0-5 lat”

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Studium Wychowania Fizycznego WUM zapraszają na warsztaty „Instrukcja obsługi małego człowieka. Pierwsza pomoc u dzieci w wieku 0-5 lat”.
Uczestnicy warsztatów poznają techniki udzielania pierwszej pomocy dzieciom i podstawowe aspekty fizjologii i anatomii, a także zagrożenia wynikające z etapów rozwoju dziecka. Zrozumieją potrzeby i różnice w postrzeganiu świata dzieci autystycznych oraz dysfunkcyjnych oraz nauczą się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia i łatwiej przezwyciężycie uczucie strachu. Liczne ćwiczenia przy użyciu fantomów, manekinów medycznych i materiałów opatrunkowych pozwolą odnaleźć się w realnej sytuacji.

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne oparte na najnowszych standardach postępowania w stanach nagłych, prowadzone są przez doświadczonego ratownika medycznego obejmują m.in.:
•    pierwszą pomoc dla noworodka, niemowlaka i dziecka,
•    postępowanie w bezdechu, zakrztuszeniu, zadławieniu,
•    pierwszą pomoc dziecku w przypadku omdlenia, zatrucia, podtopienia, oparzenia, wstrząsu anafilaktycznego, ukąszenia przez owady; urazów termicznych i mechanicznych (złamania, skręcenia, zwichnięcia, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, głowy i kończyn)
•    reagowanie w sytuacjach szczególnych (wstrząs, drgawki, cukrzyca, udar cieplny),
•    postępowanie z niemowlęciem i dzieckiem nieprzytomnym ale oddychającym prawidłowo – ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej,
•    postępowanie z niemowlęciem i dzieckiem nieprzytomnym i nieoddychającym – resuscytacja krążeniowo-oddechowa,
•    zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED u dzieci.

Terminy warsztatów: 11 i 18 stycznia 2020 r. (godziny zostaną podane odrębnie)
Miejsce zajęć: Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, sala 122
Czas trwania zajęć: 3h (180 minut = 4h dydaktyczne - 4x45min)
Koszt zajęć: 1 osoba - 150 zł

Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.W jednej grupie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 8 osób.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszeń najpóźniej do 3 stycznia 2020 r. na adres: fundacja.rozwoju@wum.edu.pl
Opłaty należy wnosić na konto Fundacji: 77 1160 2202 0000 0003 2540 7549