Nagroda „Perła Innowacji – Progress” dla Grupy Badawczej PW i WUM

Magazyn Ekonomiczny Polish Market oraz Rada Główna Instytutów Badawczych przyznały Grupie Badawczej Politechniki Warszawskiej i Warszawskiemu Uniwersytetu Medycznego „Perłę Innowacji – Progress”. Wyróżnieni otrzymali nagrodę za opracowanie technologii wytwarzania i prace wdrożeniowe nowatorskiego bioaktywnego implantu stomatologicznego według własnego patentu.

Statuetki i dyplomy odebrali prof. Lidia Rudnicka – Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM, prof. PW Wojciech Święszkowski - Pełnomocnik Dziekana ds. Międzynarodowych i Krajowych Programów Edukacyjnych, Kierownik Zakładu Projektowania Materiałów Politechniki Warszawskiej oraz dr Piotr Wychowański z Zakładu Chirurgii Stomatologicznej WUM (lider Grupy Badawczej).

Nagrody Perły Innowacji - Progress to wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, jednostek naukowych, instytucji, a także dla wynalazców i osobowości naukowych, przyznawane w ramach rankingu najlepszych przedsiębiorstw „Perły Polskiej Gospodarki”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia br. podczas XVII Wielkiej Gali Pereł Polskiej Gospodarki zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Patronat honorowy nad XVII Galą Perły Polskiej Gospodarki objęli: Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin, Minister Rozwoju – Jadwiga Emilewicz, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Więcej: http://www.polishmarket.com.pl/perly-polskiej-gospodarki/