Prof. Marek Krawczyk wybrany członkiem rzeczywistym PAN

Podczas 140. sesji Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk, która odbyła się 5 grudnia br. w Warszawie, wybrano nowych członków rzeczywistych i członków korespondentów PAN. W prestiżowym gronie naukowców reprezentujących nauki medyczne znalazł się prof. Marek Krawczyk z Katedry Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM, Rektor naszej Uczelni w latach 2008-2016. Prof. Marek Krawczyk jest jednym z 38 nowych członków rzeczywistych i jednym z pięciu przedstawicieli nauk medycznych w tym gronie.

Członkowie PAN wybierani są spośród kandydatów wyróżniających się szczególnym dorobkiem naukowym, autorytetem środowiskowym i nieposzlakowaną opinią.

Obradom Zgromadzenia Ogólnego przewodniczył  prezes PAN - prof. Jerzy Duszyński. Po zgłoszeniu kandydatów przez osoby lub też ciała określone w Regulaminie, swoje rekomendacje sformułowały wydziały PAN, reprezentujące różne dziedziny nauki. Ostateczną listę nominowanych przedstawiło Prezydium PAN, a decydujący głos należał do Zgromadzenia Ogólnego.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM