Nasza Uczelnia inauguruje Akademię Efektywnych Badań Przedklinicznych PACTT – Pfizer

22 listopada br., w Auli Centrum nowych technologii Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się inauguracji Akademii Efektywnych Badań Przedklinicznych PACTT – Pfizer. Akademia realizowana jest pod patronatem honorowym: Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Z ramienia naszej Uczelni uroczystość otwierał prof. Marek Postuła – Prodziekan ds. Studenckich English Division Wydziału Lekarskiego.

W inauguracji udział wzięli również: prof. ucz. dr hab. Anna Giza-Poleszczuk — Uniwersytet Warszawski, dr R. Dwilinski — Dyr. Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Fundacji PACTT, dr n. med. R. Sierpiński MD, PhD, MBA - Z-ca Prezesa Agencji Badań Medycznych, dr R. Kozlowski — Przewodniczący Rady Naukowej Akademii PACTT-Pfizer, dr n. farm. A. Kowalczuk — Dyr. Narodowego Instytutu Leków.

Akademia Efektywnych Badań Przedklinicznych PACTT – Pfizer to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, który ma na celu wsparcie rozwoju innowacyjności polskiej nauki. Projekt jest wspólną odpowiedzią Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii oraz Narodowego Instytutu Leków, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Pfizer Polska na potrzebę wsparcia i doskonalenia polskiej nauki w realizacji badań przedklinicznych. Patronat nad Akademią objęły: Agencja Badań Medycznych i Narodowy Instytut Leków. Partnerami inicjatywy są: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski oraz Pfizer Polska.

Inauguracji towarzyszyła pierwsza z cyklu debat systemowo-eksperckich „Czas na działanie: efektywne badania przedkliniczne szansą dla komercjalizacji innowacji w medycynie”, poświęcona rozwiązaniom wspierającym naukowców w procesie powstawania i udostępniania innowacji w medycynie. Udział w debacie wzięli: prof. nadzw. K. Marycz — Kierownik Katedry Biologii Eksperymentalnej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, dr R. Kozłowski — Prezes Zarządu oraz właściciel LSBC, Przewodniczący Rady Naukowej Akademii PACTT-Pfizer, dr R. Dwiliński — Dyr. UOTT UW, Prezes Fundacji PACTT, dr n. med. A. Kowalczuk — Dyr. NIL, A. Mościcka-Studzińska — Sekcja Zarządzania Programami BIOMED, NCBiR, M. Bąder — Dyr. Centrum Badań Przedklinicznych WUM oraz dr M. Kurzelewski — Dyr. Medyczny Pfizer Polska.

Kolejne spotkanie – debata ekspercka odbędzie się w dniach 14-15 grudnia.

Więcej: http://pactt.pl/akademia

Fot. Akademia Efektywnych Badań Przedklinicznych PACTT – Pfizer