Szkolenia instruktorskie w zakresie nauczania metodą symulacji wysokiej wierności

27 października br. zakończył się kolejny cykl szkoleń instruktorskich w zakresie nauczania metodą symulacji wysokiej wierności, skierowany do pracowników naukowo-dydaktycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Każda edycja, jak w poprzednim cyklu szkoleń składała się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć skupiono się między innymi na zagadnieniach związanych z:

• zasadami prowadzenia zajęć z wykorzystaniem symulacji medycznej jako narzędzia dydaktycznego,
  • zasadami pracy instruktora symulacji medycznej,
  • zasadami nauczania w salach wysokiej wierności oraz pracowniach umiejętności technicznych,
  • zasadami tworzenia scenariuszy klinicznych,
  • zasadami prowadzenia debriefingu,
  • nauce oceny wiedzy i umiejętności studentów z wykorzystaniem symulacji wysokiej wierności oraz technik podsumowujących zajęcia.

Organizatorem szkoleń było Centrum Symulacji Medycznych WUM.

Wszystkich zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji z zakresu nauczania metodą symulacji wysokiej wierności zapraszamy do kontaktu: csm@wum.edu.pl

Fot. Małgorzata Hys
Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej WUM