Tytuł Honorary Clinical Fellow in Inherited Cardiac Conditions, Royal Brompton Hospital przyznany specjaliście z WUM

Lek. Tomasz Książczyk, wchodzący w skład zespołu elektrofizjologii dziecięcej Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej UCK WUM, kierowanej przez prof. Bożenę Werner, otrzymał tytuł Honorary Clinical Fellow in Inherited Cardiac Conditions, będący zwieńczeniem półtorarocznego stażu realizowanego w prestiżowym Ośrodku Elektrofizjologii i Ablacji w Royal Brompton Hospital.

W ramach stażu, który odbywał pod kierunkiem dr Jan Till, lek. Tomasz Książczyk miał możliwość pracy i wykonywania zabiegów z światowej klasy ekspertami z dziedziny interwencyjnej elektrofizjologii, specjalizującymi się w arytmologii dziecięcej i leczeniu pacjentów z zespołami arytmii wrodzonych.

Przyznany tytuł otwiera drogę do dalszej i pogłębionej współpracy naukowej pomiędzy Kliniką Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej UCK WUM a zespołem Elektrofizjologii Royal Brompton Hospital.

Lek. Tomasz Książczyk pełni dwie prestiżowe funkcje w europejskich towarzystwach naukowych. Jest członkiem zarządu nowo powstałej grupy w ramach Europejskiego Towarzystwa Rytmu Serca (EHRA), zajmującej się problematyką zespołów arytmii wrodzonych - ECGen oraz członkiem zarządu Grupy Roboczej ds. Zaburzeń Rytmu Europejskiego Towarzystwa Kardiologii Dziecięcej, gdzie bierze udział w opracowywaniu wytycznych dotyczących szkolenia elektrofizjologów dziecięcych.

Fot: https://www.thebromptonfountain.org.uk/ oraz materiały własne