Nasza badaczka w zarządzie KDIGO

21 października prof. Jolanta Małyszko z Katedry i Kliniki Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM otrzymała oficjalne potwierdzenie wyboru do Komitetu Wykonawczego KDIGO - Kidney Disease: Improving Global Outcomes.

Prof. Jolanta Małyszko, która będzie sprawować swoją funkcję przez trzy lata, jest jedyną przedstawicielką Polski w dwudziestoosobowym organie zarządzającym KDIGO, który określa politykę i wytycza kierunki działania organizacji.

KDIGO jest międzynarodową organizacja non–profit, która w oparciu o dowody naukowe opracowuje i wdraża wytyczne dotyczące praktyki klinicznej w chorobach nerek.

Wspomniane wytyczne stanowią przełożenie osiągnięć wynikających z postępu naukowego na przydatne i praktyczne zalecenia oraz praktykę kliniczną. Z inicjatywy KDIGO organizowane są konferencje „Kontrowersje” oraz konferencje Praktyki Klinicznej, które gromadzą najważniejszych naukowców z dziedziny nefrologii. Pokłosiem tych wydarzeń są globalne zalecenia nefrologiczne i ich implementacja.

Grafika: źródło kdigo.org