Naukowiec z Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego nagrodzony na międzynarodowym kongresie

Dr Łukasz Zadrożny z Zakładu Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej WUM otrzymał pierwszą nagrodę za plakat w kategorii klinicznej podczas Global Conference of Digital Dentistry Society, która odbyła się w Baden-Baden w dniach 3-5 października br. Sympozjum jest wiodącym forum naukowym prezentującym nowe badania kliniczne i naukowe w dziedzinie cyfrowej stomatologii.

Wyróżniona praca dr. Łukasza Zadrożonego nosi tytuł „Potentially mortal complication during guided implant placement in anterior mandible”.

Global Conference of Digital Dentistry Society jest organizowana przez Digital Dentistry Society, międzynarodowe towarzystwo naukowe założone w celu promowania wiedzy na temat stomatologii cyfrowej na świecie. Do głównych zadań stowarzyszenia należy m.in. edukowanie dentystów, studentów, techników, programistów i inżynierów w zakresie korzystania z technologii cyfrowych w stomatologii, pomaganie im w rozwijaniu ich profesjonalnej wiedzy i umiejętności, stworzenie szczegółowych wytycznych dotyczących stosowania technologii cyfrowych w stomatologii w celu ustanowienia i utrzymania wysokich standardów zawodowych, które wzmacniają siłę cyfrowej stomatologii na całym świecie, zbudowanie platformy komunikacji łączącej  dentystów, studentów, techników dentystycznych, programistów i inżynierów, zachęcając ich do badań, komunikacji i współpracy w celu stymulowania możliwości rozwoju, rozszerzenia i praktyki cyfrowej stomatologii na całym świecie.

Biuro Informacji i Promocji

Fot. Archiwum własne