Dni Adaptacyjne

W dniach od 27-30 września br. studenci, którzy rozpoczynają kształcenie na naszej Uczelni uczestniczyli w Dniach Adaptacyjnych zorganizowanych przez Samorządy Studenckie poszczególnych Wydziałów. Swój „Orientation Week” mieli także obcokrajowcy zaczynający studia w English Division.

Głównym celem Dni Adaptacyjnych było poznanie Uczelni z perspektywy studenta i integracja pierwszoroczniaków. W trakcie spotkań, nowo przyjęci studenci mieli możliwość poznania Władz swojego Wydziału, dowiedzieli się, jak wygląda struktura Uczelni oraz odbyli szkolenia z zakresu praw i obowiązków studenta. Ponadto, uzyskali mnóstwo cennych informacji dotyczących praktycznego wymiaru edukacji - swoją wiedzą w tym zakresie podzielili się zarówno przedstawiciele Władz Dziekańskich, jak i koledzy ze starszych lat studiów. Stawiający pierwsze kroki na naszej Uczelni spotkali się także z przedstawicielami wybranych organizacji studenckich. W  programie Dni Adaptacyjnych nie zabrakło quizów z nagrodami.

W imieniu Wydziałów nowo przyjętych studentów powitali: prof. Marcin Wojnar - Dziekan Wydziału Lekarskiego, dr hab. Daniel Młocicki  - Prodziekan ds. studenckich I–II roku Wydziału Lekarskiego, dr hab. Marek Postuła – Prodziekan ds. Studenckich English Division, dr hab. n. farm. Piotr Luliński - Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Farmaceutycznego, dr Agnieszka Zielińska  opiekun studentów I roku analityki medycznej, prof. dr hab. Bożena Czarkowska-Pączek - Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu, Anna Ostaszewska - opiekun studentów I roku na kierunku fizjoterapia Wydziału Medycznego, dr hab. Leopold Wagner - opiekun  studentów I roku na kierunku lekarsko-dentystycznym Wydziału Stomatologicznego. Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu spotkali się także z prof. Bolesławem Samolińskim - członkiem Rady Uczelni, który przybliżył nowo przyjętym historię naszego Uniwersytetu, opowiedział o planach związanych z federalizacją WUM i UW i wyjaśnił, jak  funkcjonuje Uczelnia po wprowadzeniu Ustawy 2.0.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji