Naukowcy WUM i UW z kolejnym mikrograntem

Zespół naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał mikrogrant na realizację projektu „Wpływ refrakcji i parametrów oświetlenia na wynik w zadaniu flankerów i teście antysakkad”.

Ze strony WUM projekt realizować będą dr n. med. Piotr Maciejewicz z Katedry i Kliniki Okulistyki  oraz Michał Żurek student kierunku lekarskiego, ze strony UW natomiast mgr Jan Jędrzejczyk doktorant z Zakładu Diagnozy Psychologicznej i Psychometrii.

W ramach projektu naukowcy przeprowadzą badania oceniające wpływ wad wzroku i warunków, w których mierzy się kontrolę inhibicyjną (tj. zdolność powstrzymywania reakcji nawykowych) na poziom wykonywania wspomnianego pomiaru. W przedsięwzięciu weźmie udział 80 osób, u których naukowcy przebadają refrakcję oczu i centralnego pola widzenia. Następnie przeprowadzona zostanie korekacja wad wzroku.  Uczestnicy wykonają zadanie flankerów i test antysakkad przed i po korekcji.

Po przeprowadzeniu badań naukowcy złożą wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu PRELUDIUM 19  Narodowego Centrum Nauki.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji