Badaczka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzyma grant NCN

Narodowe Centrum Nauki przyznało dofinansowanie projektom w konkursie na pojedyncze działania naukowe MINIATURA 3. Na liście beneficjentów ogłoszonej 25 września znalazła się dr hab. Anna Bielenica z Katedry i Zakładu Biochemii WUM.

Nasza badaczka uzyska środki na projekt „Ocena powinowactwa pochodnych tiomocznika do wybranych receptorów metabotropowych jako kierunek poszukiwań nowych leków przeciwpsychotycznych”.

W pierwszej turze MINIATURY 3 do finansowania zakwalifikowano 23 wnioski o wartości niemal 912 tys. zł.

Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego. W konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM