Nowoczesna platforma edukacyjna Incision Academy dostępna dla kadry naukowej oraz studentów Wydziału Lekarskiego WUM

Od lipca 2019 r. w strukturze WUM funkcjonuje Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej (CDEM), którego głównym celem jest podnoszenie jakości kształcenia m.in. poprzez rozwój programów kształcenia. W ramach realizacji swoich zadań CDEM od października 2019 r. udostępni, w ramach pilotażu, kadrze naukowej oraz studentom V i VI roku Wydziału Lekarskiego nowoczesną e-learningową platformę edukacyjną Incision Academy. Platforma oferuje dostęp do najnowszej wiedzy medycznej, wspomaga efektywność procesu nauczania oraz przygotowuje do doskonalenia umiejętności praktycznych.

Incision Academy w chwili obecnej zawiera ponad 380 sfilmowanych procedur zabiegowych obejmujących m.in: chirurgię ogólną, naczyniową, przewodu pokarmowego, traumatologię i ortopedię, ginekologię, położnictwo, urologię. W bazie danych Akademii znajduje się również część anatomiczna, odpowiadająca wszystkim sfilmowanym zabiegom, podstawowe informacje i zalecenia dotyczące przygotowania pacjenta do operacji, opis potencjalnych zagrożeń i powikłań pooperacyjnych oraz testy sprawdzające wiedzę. Studenci i wykładowcy będą mogli korzystać z Platformy w celach edukacyjnych oraz doskonalenia zawodowego.

Platforma będzie udostępniona w ramach umowy podpisanej z firmą Incision Group B.V.  Nawiązanie współpracy z Incision Group B.V. jest wynikiem wielu konsultacji z Radą Programową ds. przedmiotów zabiegowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod przewodnictwem prof. Tadeusza Grochowieckiego oraz pozytywnych opinii i rekomendacji członków Studenckiego Towarzystwa Naukowego, którzy testowali platformę i wysoko ocenili jakość materiałów oraz ich przydatność w procesie nauczania. Propagatorem udostępnienia platformy dla studentów był również Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś oraz sygnatariuszka Umowy z ramienia WUM, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Barbara Górnicka. Po przetestowaniu Platformy, strony umowy nie wykluczają podjęcia w przyszłości stałej współpracy w celu podnoszenia kwalifikacji kadry medycznej w Polsce.

Koordynatorami projektu z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostali dr Antonina Doroszewska - p.o. Dyrektor Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej oraz Andrzej Artemiuk - p.o. Kierownika Biura Jakości i Innowacyjności Kształcenia.

Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o kontakt na adres:
antonina.doroszewska@wum.edu.pl lub andrzej.artemiuk@wum.edu.pl.

Film instruktażowy dostępny jest pod linkiem: https://youtu.be/BjFkY1YJzkc