List intencyjny pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza

26 września br. Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisał list intencyjny z Okręgową Izbą Lekarską im. prof. Jana Nielubowicza w Warszawie, którego celem jest doskonalenie dotychczasowej współpracy partnerskiej w obszarze dydaktyki i rozwoju oraz działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów z zakresu tematyki działalności samorządu lekarskiego i polityki stomatologicznej.

Sygnatariuszami listu byli prof. Mirosław Wielgoś - Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Łukasz Jankowski - Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli: Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych prof. Andrzej Deptała, Wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie dr n. med. Andrzej Paluszek, Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska. Ze strony WUM obecni byli również: Zastępca Kanclerza Stanisław Pitucha, Dyrektor Biura Prawnego Jacek Sobczak, Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik Prasowy Marta Wojtach, Asystent Rektora Joanna Kwiatkowska.

Współpraca na styku nauki i działalności samorządu lekarskiego daje pewność skutecznego połączenia wiedzy i praktyki jej stosowania oraz realizowania społecznie wartościowych przedsięwzięć.” – czytamy w Liście intencyjnym. Sygnatariusze listu wyrazili wolę m.in. udziału we wspólnych projektach naukowych, badawczych, rozwojowych, w tym wspólną organizację konferencji naukowych poświęconych tematyce stomatologicznej oraz dotyczącej zadań i działalności samorządu lekarskiego; doradztwo i konsultacje naukowe; promowanie wypracowanych wspólnie projektów dotyczących polityki stomatologicznej.

Jak podkreślał podczas spotkania zarówno Rektor prof. Mirosław Wielgoś, jak i Prezes Łukasz Jankowski „współpraca pomiędzy WUM i OIL w Warszawie ułatwi pełne wykorzystanie potencjału obu Instytucji, mamy przecież wspólne cele, które razem będzie łatwiej i skuteczniej nam osiągać.”

Marta Wojtach
Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik prasowy WUM