Nasza Uczelnia na Warszawskim Salonie Maturzystów

W dniach 12-13 września br. w Gmachu Politechniki Warszawskiej odbyła się stołeczna edycja Salonu Maturzystów "Perspektywy 2019"- cyklicznej imprezy o charakterze informacyjno-promocyjnym, w czasie której uczniowie i absolwenci szkół średnich mogli zapoznać się z zasadami egzaminów maturalnych i ofertą edukacyjną szkół wyższych. W gronie wystawców – podobnie jak w latach ubiegłych - znalazł się Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wszyscy odwiedzający stoisko naszej Uczelni uzyskali wiedzę o kierunkach prowadzonych przez nasze Wydziały i otrzymali niezbędne materiały informacyjne. Na szczegółowe pytania zainteresowanych odpowiadali pracownicy Biura Rekrutacji i Organizacji Kształcenia: Eliza Jakimiuk, Dorota Szmaus, Monika Bułka, Beata Jadacka, Katarzyna Zielińska i Maria Rutkowska. Do studiowania na Wydziale Nauki o Zdrowiu zachęcała również Dominka Robak z Dziekanatu WNoZ. Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielili się także nasi studenci. W imieniu Władz Uczelni, pracowników naszego stoiska odwiedziła Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwiga Turło.

Salon Maturzystów – będący cykliczną inicjatywą, organizowaną przez wydawnictwo „Perspektywy” dedykowany jest przyszłym abiturientom, którym targi pomagają w planowaniu ścieżki edukacyjnej. Podczas Salonu swoją ofertę kształcenia w kraju i za granicą zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców.

W komitecie honorowym tegorocznego wydarzenia znaleźli się: prof. Marcin Pałys - Przewodniczący KRUW, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczący Komitetu Honorowego; prof. Jan Szmidt - Rektor Politechniki Warszawskiej; Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki; Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego; Rafał Trzaskowski - Prezydent m. st. Warszawy; Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty; Anna Frenkiel - Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji