Konsorcjum, w skład którego wchodzi Warszawski Uniwersytet Medyczny, rozpoczęło realizację projektu ImpENSA

Nasza Uczelnia weszła w skład Konsorcjum składającego się z 8 instytucji naukowych, realizujących projekt ImpENSA (Improving Early Nutrition and health in South Africa), finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+. Projekt skupia się na wzmocnieniu relacji pomiędzy szkolnictwem wyższym a środowiskiem gospodarczym i społecznym w celu współtworzenia innowacyjnego szkolenia dla pracowników służby zdrowia w Republice Południowej Afryki.

W skład konsorcjum, obok pracowników z Kliniki Pediatrii UCK WUM (dr Bernadeta Patro-Gołąb, Maciej Kołodziej, Jan Łukasik, prof. Hanna Szajewska), wchodzą partnerzy z ośrodków europejskich: Ludwig-Maximilians-Universität München - koordynator (Niemcy), University of Southampton (Wielka Brytania), oraz afrykańskich (Republika Południowej Afryki): North-West University, Stellenbosch University, University of Cape Town, the Association for Dietetics in South Africa (ADSA), Nutrition Society of South Africa (NSSA).

Szkolenie przygotowane dla afrykańskich pracowników służby zdrowia dotyczyć będzie żywienia w trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka, w tym umiejętności poradnictwa żywieniowego. Zachęci także do dalszego rozwoju zawodowego. Proponowany program edukacyjny będzie opierał się na mieszanym modelu nauczania, obejmującym zarówno moduły e-learningowe, jak i zajęcia warsztatowe. Nabyta wiedza i umiejętności ostatecznie przyczynią się do poprawy rozwoju i zdrowia zarówno we wczesnym dzieciństwie jak i w późniejszym okresie życia. Zespół z Kliniki Pediatrii WUM jest odpowiedzialny za kierowanie i realizację jednego z 7 pakietów roboczych, którego głównym zadaniem jest przeprowadzenie ewaluacji całego szkolenia.

Więcej o Projekcie: https://www.early-nutrition.org/en/impensa/about/

Biuro Informacji i Promocji