Wolontariuszki z Liceum im. Frycza Modrzewskiego w Szpitalu Pediatrycznym

15 grudnia br. uczennice z Liceum im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, z którym nasza Uczelnia współpracuje w ramach Programu Patronackiego, odwiedziło pacjentów Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „W górę serca”, którego celem jest wsparcie hospitalizowanych dzieci i urozmaicenie im pobytu w szpitalu.

Z myślą o małych pacjentach, licealistki zorganizowały dostosowane do wieku warsztaty plastyczne, konkursy, gry i czytanie książek. Wszystko po to, aby dzieci mogły ciekawie spędzić czas w oczekiwaniu na kolejne badania, zmniejszyć lęk przed pobytem w szpitalu i dyskomfort z powodu rozłąki z rodzicami.

Akcja „W górę serca” prowadzona jest w ramach projektu społecznego „Zwolnieni z teorii” we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda.  Zamierzeniem wolontariuszek są cykliczne godzinne lub dwugodzinne spotkania w małymi pacjentami.

Zdjęcia: Zofia Białecka