Kto dostał stypendia WUM dla młodych naukowców

W ramach drugiego naboru wniosków o stypendium Jego Magnificencji Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dla młodych naukowców wyróżnienia otrzymało siedmioro pracowników. Reprezentują oni różne dziedziny medycyny, farmacji oraz nauk o zdrowiu. Stypendia otrzymali za osiągnięcia i zaangażowanie w działalność naukową, w obszarze publikacyjnym i projektowym.

W drugiej edycji konkursu o stypendia naukowe WUM wpłynęło od pracowników naszej uczelni 50 wniosków poprawnych formalnie. Wśród wnioskodawców przeważali reprezentanci nauk medycznych – było to 36 osób. Dziewięć osób to reprezentanci nauk farmaceutycznych, a pięć - nauk o zdrowiu.

Lista nagrodzonych stypendiami naukowymi WUM

Prof. Zbigniew Gaciong, rektor stypendiami naukowymi w roku akademickim 2023/2024 ze środków Własnego Funduszu Stypendialnego nagrodził:

• dr Monikę Gawałko z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM;
  • dr. Aleksandra Ślusarczyka z Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej UCK WUM;
  • dr Magdalenę Bogdan z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM;
  • dr. Wacława Hołówko z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM;
  • dr Annę Waśkiel-Burnat z Katedry i Kliniki Dermatologicznej UCK WUM;
  • dr Agnieszkę Bzikowską-Jurę z Zakładu Biologii Medycznej WUM;
  • dr Aleksandrę Kruk ze Środowiskowego Laboratorium „Microbiota Lab”.

Kolejna - trzecia edycja naboru odbędzie się już w przyszłym roku w listopadzie. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się pracownicy WUM spełniający łącznie następujące kryteria: prowadzenie działalności naukowej oraz zaliczenie do liczby N w WUM; zatrudnienie w WUM w wymiarze minimum 1/2 etatu; nieposiadanie stopnia doktora lub posiadanie stopnia doktora, od którego uzyskania nie upłynęło 7 lat; nie ukończony 35 rok życia; nie posiadanie stopnia dr hab. lub tytułu profesora.

Szczegóły nt. wniosków o przyznanie stypendium dla młodych naukowców są dostępne na stronie. Informacji udziela również Dział Nauki WUM: aen@wum.edu.pl