Naukowczyni Roku 2022

Dr hab. Aleksandra Gąsecka-van der Pol otrzymała Nagrodę Medwoman 2022 - Naukowczyni Roku. Nasza specjalistka została doceniona przez Fundację "Kobiety Medycyny" za ponadprzeciętne efekty swojej pracy badawczej.

W uzasadnieniu przyznania nagrody naszej młodej badaczce napisano:

"...za działalność badawczą w strukturach polskich i europejskich. W tym za projekty dotyczące różnic w interwencyjnym leczeniu zawału mięśnia serca oraz w zakresie leczenia przeciwpłytkowego u kobiet i mężczyzn, prowadzone w ramach działalności w zarządzie Young Thrombosis Researchers Group Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego".

140 artykułów i 2120 cytowań

Przyznając nagrodę, jury wzięło też pod uwagę cały dotychczasowy dorobek naszej 33-letniej naukowczyni. A jest to ponad 140 artykułów naukowych indeksowanych w PubMed o łącznym IF 622. Indeks Hirscha 21. Liczba cytowań 2 120. (dane z 20 marca 2023)

Wręczenie nagrody

Nasza badaczka odebrała nagrodę podczas Konferencji WomenInMed. Tytuł Medwoman Roku przyznawany jest w czterech kategoriach: Menadżerka w sektorze publicznym, Menadżerka w sektorze prywatnym, Naukowczyni oraz Grand Prix. Te nagrody są sposobem na wyróżnienie i docenienie zaangażowania kobiet, które w swej pracy osiągnęły ponadprzeciętne rezultaty. A tym samym mogą być inspiracją dla innych, że warto działać zgodnie z własnymi celami.

Kto zasiadał w jury

Kapituła Konkursu:

• Agnieszka Graczyk-Szuster, Doktor Od Serca
  • Diana Żochowska, Medonet.pl
  • Paulina Gumowska, RynekZdrowia.pl
  • Małgorzata Gałazka-Sobotka, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Anna Gawronska, PhD, Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny
  • Dr Anna Kieszkowska-Grudny, Minds Of Hope | Instytut BezStresu

Fundacja "Kobiety Medycyny" promuje kobiety w środowisku medycznym i pozamedycznym, stanowi platformę kontaktów, wspiera rozwój zawodowy kobiet , przeciwdziała dysproporcjom i wypaleniu zawodowemu.