Władze Uczelni oraz osoby kierujące nowymi strukturami WUM

Data dodania: 26.06.2019
26 czerwca 2019 roku JM prof. Mirosław Wielgoś zorganizował spotkanie informacyjne na temat zmian personalnych we Władzach Uczelni oraz powołania osób kierujących nowymi strukturami od 1 października 2019 r.

Akty powołania z rąk JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia odebrali:

- Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, I zastępca Rektora – prof. Barbara Górnicka (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwiga Turło (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji – prof. Wojciech Braksator (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych – prof. Piotr Małkowski (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Lidia Rudnicka (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Lekarskiego – prof. Marcin Wojnar (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotr Wroczyński(1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu – dr hab. Joanna Gotlib (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Medycznego – dr hab. Dariusz Białoszewski (1.10.2019-30.09.2020)
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Medycznych – prof. Krzysztof J. Filipiak (1.10.2019-31.12.2020)
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych – dr hab. Marcin Sobczak (1.10.2019-31.12.2020)
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu – prof. Andrzej Deptała (1.10.2019-31.12.2020)
- p.o. Dyrektora Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej – dr Antonina Doroszewska (26.06.2019-30.09.2020)
- p.o. Dyrektora Szkoły Doktorskiej – prof. Paweł Włodarski (26.06.2019-30.09.2020)
- Dyrektor Uczelnianego Studium Doktoranckiego – prof. Bożena Kociszewska-Najman (26.06.2019-30.09.2020)
- p.o. Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego – prof. Maciej Słodkowski (1.10.2019 – do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora CKP)

JM Rektor poinformował również, że funkcje:

- Zastępcy Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Medycznych obejmie prof. Marcin Ufnal (1.10.2019-31.12.2020)
- Zastępcy Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych obejmie prof. Grzegorz Nałęcz-Jawecki (1.10.2019-31.12.2020)
- Zastępcy Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu obejmie dr hab. Dariusz Koziorowski (1.10.2019-31.12.2020).

JM prof. Mirosław Wielgoś podziękował wszystkim Prorektorom i Dziekanom, którzy pełnić będą funkcje do 30 września 2019 roku. Jednocześnie podkreślił, że zmiany personalne związane są z reorganizacją Uczelni i koniecznością powołania nowych struktur, a zakończenie pracy niektórych osób na dotychczasowych stanowiskach nie wynika w żadnym wypadku z negatywnej oceny przez JM Rektora sprawowania tych funkcji.

Jednocześnie podkreślamy, że obecni Prorektorzy i Dziekani Wydziałów pełnią swoje funkcje do 30 września 2019 roku.

Marta Wojtach
Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik prasowy WUM

Zdjęcia: Jarosław Oktaba
Dział Fotomedyczny WUM