Indywidualny i zbiorowy sukces naszych studentów w konkursie „Wielka Synapsa”

Data dodania: 24.06.2019
Podczas trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Fizjologicznej „Wielka Synapsa”, który odbył się w dniach 18-19 czerwca br. w Lublinie, reprezentanci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajęli I miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz III miejsce w drużynowej i generalnej.

W ramach rywalizacji indywidualnej na pierwszym miejscu uplasowały się ex aequo Olga Grodzka (I WL) i Marta Rogalska (I WL), które pokonały studentów z pozostałych polskich uczelni medycznych.

W konkurencji drużynowej rozegranej w Centrum Symulacji Medycznych UM W Lublinie, nasza drużyna w składzie: Olga Grodzka (I WL), Gabriela Kulbacka (I WL) i Marta Rogalska (I WL) zajęła 3 miejsce.

Zespół Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajął również III miejsce w klasyfikacji generalnej. Oprócz wspomnianych zawodniczek nasz team stanowili także Mateusz Bugajski (II WL) i Aleksander Górny (II WL).

Nad przygotowaniami studentów I Wydziału Lekarskiego, pod kierownictwem prof. Agnieszki Cudnoch-Jędrzejewskiej - kierownik Katedry i Zakładu Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej I Wydziału Lekarskiego, czuwali pracownicy Katedry: dr Liana Puchalska i lek. Michał Kowara. Opiekunem studentów II Wydziału Lekarskiego była dr Aleksandra Stangret z Katedry i Zakładu Patologii Ogólnej i Doświadczalnej II WL.

Organizatorem tegorocznego konkursu była Katedra i Zakład Fizjologii Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wydarzeniu patronowali Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego – prof. Tomasz Brzozowski i JM Rektor UM w Lublinie – prof. Andrzej Drop.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM