Doktorantka WUM nagrodzona podczas ELCC 2019

Data dodania: 18.04.2019
Mgr Agata Raniszewska – doktorantka w Zakładzie i Katedrze Patomorfologii UCK WUM otrzymała nagrodę Best Poster Award w kategorii „Metastases to and from lung” za plakat "Characterization and potential role of PD-L1 positive lung cancer stem cells in lymph nodes metastasis”, oparty na wynikach badań prowadzonych pod kierunkiem prof. Joanny Domagały-Kulawik w Zakładzie i Katedrze Patomorfologii WUM, we współpracy z Kliniką Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Pracownią Hematologii i Cytometrii Przepływowej Wojskowego Instytutu Medycznego. Wyróżnienie zostało przyznane w trakcie Europejskiego Kongresu ds. Raka Płuc (European Lung Cancer Congress), który odbył się w dniach 10-13 kwietnia w Genewie.

Komitet Naukowy Kongresu oceniał nadesłane przez uczestników czynnych plakaty w następujących kategoriach: tumour biology and pathology, translational research, prevention, early detection, epidemiology, tobacco control; imaging and staging; SCLC; early stage NSCLC; locally advanced NSCLC; advanced NSCLC; metastases to and from the lung; mesothelioma; miscellaneous. W trakcie sesji pokazowych, autorzy mieli godzinę na to, aby przedstawić swoją pracę oraz udzielić odpowiedzi na padające pytania.

Europejski Kongres ds. Raka Płuc to wydarzenie organizowane przez multidyscyplinarne stowarzyszenia reprezentujące specjalistów onkologii klatki piersiowej, którzy pracują wspólnie nad rozwojem nauki, rozpowszechnianiem edukacji i poprawą praktyki specjalistów w dziedzinie raka płuc na całym świecie. ELCC jest obecnie punktem odniesienia w dziedzinie nowotworów piersiowych. Od inauguracyjnej edycji w 2008 r. Kongres potwierdził status jednego z czołowych spotkań profesjonalistów w tej dziedzinie.

 

 

Biuro Informacji i Promocji