Prof. Marcin Ufnal odebrał nagrodę "Article Impact Award 2018"

Data dodania: 09.04.2019
Podczas odbywającego się w Orlando w USA, Kongresu "Experimental Biology 2019" prof. Marcin Ufnal – kierownik Zakładu Fizjologii i Patofizjologii Eksperymentalnej odebrał nagrodę "Article Impact Award 2018" od redaktora naczelnego American Journal of Physiology – Heart and Circulatory Physiolgy - prof. Irvinga Zuckera jako autor korespondujący pracy "Chronic, low-dose TMAO treatment reduces diastolic dysfunction and heart fibrosis in hypertensive rats".

Nagroda przyznawana jest publikacji w American Journal of Physiology, która w danym roku wzbudziła największe zainteresowanie w otoczeniu naukowym i społecznym. W czasie pierwszych 4 miesięcy od publikacji, pełny tekst pracy został pobrany ponad 1700 razy, informacja o pracy znalazła się na 15 międzynarodowych portalach ogólnonaukowych i znajduje się obecnie w 5% prac, które wzbudziły największe zainteresowanie spośród wszystkich prac naukowych śledzonych przez ALMETRIC https://physiology.altmetric.com/details/49012698

Publikacja dotyczy wpływu TMAO - związku znajdującego się w rybach oraz wytwarzanego przez bakterie jelitowe, na układ krążenia. W zespole naukowców prowadzących badania znaleźli sie, z Zakładu Fizjologii i Patofizjologii Eksperymentalnej: dr Tomasz Hutsch, dr Adrian Drapała, mgr Marta Gawryś-Kopczyńska, dr Marek Konop, lek. wet. Klaudia Bielińska, mgr Ewelina Zaorska, Emilia Samborowska, z Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych: dr Aleksandra Wyczałkowska-Tomasik i prof. dr hab. Leszek Pączek oraz prof. Michał Dadlez z Środowiskowego Laboratorium Spektrometrii Mas, IBB PAN. Badania są finansowane są ze środków Narodowego Centrum Nauki.

To już druga nagroda dla tej pracy, wcześniej praca została wyróżniona nagrodą APS select.
https://www.wum.edu.pl/2018-11-07-badania-naukowcow-wum-i-pan-wyroznion…

 

Biuro Informacji i Promocji

Printer Friendly, PDF & Email