Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna dla Studentów

21 lutego 2019 roku, z inicjatywy SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM oraz SKN przy Klinice Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii, odbyła się mini-konferencja pt.:"Niewydolność serca - od rozpoznania do przeszczepienia". Wydarzenie odbyło się pod patronatem JM Rektora oraz Dziekanów: I Wydziału Lekarskiego i II Wydziału Lekarskiego.

Spotkanie poprowadzili specjaliści z zakresu kardiologii oraz kardiochirurgii z obydwu ośrodków: dr Robert Kowalik i dr hab. Zenon Huczek z I Katedry i Kliniki Kardiologii oraz dr n. med. Paweł Litwiński oraz lek. Adam Parulski z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii IK. Prelegenci omówili metody diagnostyczne i lecznicze niewydolności serca – choroby dotykającej ponad 23 milionów ludzi na całym świecie. Studenci naszej uczelni mieli również możliwość zapoznania się z zasadą działania pompy do długoterminowego mechanicznego wspomagania krążenia typu HeartMate III.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 50 studentów zainteresowanych tą tematyką.

Fot. Krzysztof Kurek

Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna0007.jpg