Grant NCN dla naszej badaczki

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs Harmonia 10. W grupie projektów, które uzyskały wparcie finansowe znalazło się badanie dr Elizy Głodkowskiej-Mrówki z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego.

Nagrodzony projekt nosi tytuł „Identyfikacja i badanie czynników epigenetycznych zaangażowanych w regulację zdolności do samoodnowy komórek macierzystych krwiotworzenia”.

Harmonia to konkurs na projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej, która może polegać zarówno na bezpośredniej kooperacji z zagraniczną instytucją naukową, udziale w dwu- lub wielostronnych programach międzynarodowych, jak i na wykorzystaniu przez polskie zespoły wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. W konkursie złożono 206 wniosków, z których 52 otrzymają finansowanie o łącznej wartości blisko 40 mln zł. Dziesiąta edycja HARMONII była ostatnią odsłoną tego konkursu.