Kardynał Kazimierz Nycz gościł w Szpitalu Pediatrycznym WUM

18 grudnia br. Kardynał Kazimierz Nycz – Arcybiskup metropolita warszawski oraz przedstawiciele Warszawskiego Uniwersytetu wzięli udział w uroczystym świątecznym spotkaniu z małymi pacjentami Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Kardynała przywitali: prof. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Robert Krawczyk - Dyrektor Szpitala Pediatrycznego i lek. Marta Kuczabska - Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa. W spotkaniu uczestniczył także ks. Matteo Campagnaro – kapelan i sekretarz Kardynała, ks. dr Paweł Gwiazda – proboszcz parafii Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa.

Wraz z niemal 100 dzieci przebywających obecnie na oddziałach Szpitala Pediatrycznego WUM Kardynał obejrzał jasełka, specjalnie przygotowane na tą okazję przez wychowanków przyszpitalnej szkoły. Po błogosławieństwie kard. Kazimierz Nycz rozdał dzieciom świąteczne upominki. Metropolita warszawski odwiedził także małych pacjentów przebywających na oddziałach klinik hematologii i onkologii.

To już czwarte spotkanie wigilijne w uczelnianym szpitalu, podczas którego Kardynał Nycz modlił się wspólnie z pacjentami oraz ich rodzicami.

Biuro Informacji i Promocji

Fot. Anna Wojas