Projekt WUM otrzymał dofinansowanie MNiSW

Data dodania: 30.10.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę uczelni, które uzyskały wsparcie finansowe ramach programu "Regionalna Inicjatywa Doskonałości" (RID). Wśród beneficjentów znalazł się Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Doceniony projekt pt. „Strategia rozwoju badań naukowych w dziedzinie immunoonkologii  (iONKO”), którego kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Jakub Gołąb z Zakładu Immunologii, otrzymał dofinansowanie w wysokości 12 000 000 zł.

Celem projektu iONKO jest podniesienie poziomu badań podstawowych oraz aplikacyjnych prowadzonych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny, którą jest immunoonkologia. Badania w tej dziedzinie doprowadzą do lepszego zrozumienia interakcji pomiędzy nowotworem i układem odpornościowym oraz do identyfikacji nowych celów terapeutycznych. Dzięki poszerzonej współpracy z sektorem biotechnologicznym i farmaceutycznym, badania prowadzone w WUM przyczynią się do powstania nowych leków, a więc będą miały bezpośrednie zastosowanie w gospodarce.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM

 

Printer Friendly, PDF & Email