Spotkanie Grupy Ekspertów Niealkoholowej Stłuszczeniowej Choroby Wątroby

Podczas tegorocznego Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (PTG-E) w Warszawie, który odbył się w dniach 20-22 września, miało miejsce pierwsze spotkanie, powołanej w kwietniu tego roku, Grupy Ekspertów Niealkoholowej Stłuszczeniowej Choroby Wątroby.

W wielodyscyplinarnym gronie 19 specjalistów z całego kraju znalazło się 4 pracowników WUM: dr hab. Leszek Czupryniak z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii (diabetologia), dr Marcin Krawczyk z Katedry Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby (genetyka) oraz prof. Piotr Milkiewicz (transplantologia wątroby) i dr hab. Joanna Raszeja-Wyszomirska z Kliniki Hepatologii i Chorób Wewnętrznych (transplantologia wątroby).

Schorzenie to dotyka wielu milionów osób na całym świecie (w samych tylko Stanach Zjednoczonych dotyczy około 100 milionów ludzi). Jest ono także jednym z największych wyzwań nie tylko współczesnej hepatologii, ale w szerszym aspekcie całej medycyny, potężnie obciążając finanse służby zdrowia we wszystkich krajach rozwiniętych.

Więcej informacji na stronie: https://portalemedyczne.pl/index.php/eksperci-o-niealkoholowej-stluszczeniowej-chorobie-watroby/

 

Biuro Informacji i Promocji