MMI Montreal Medical International Inc. udziałowcem w WUM Investment Sp. z o.o.

Data dodania: 30.08.2018
30 sierpnia 2018 r. podpisano umowę pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, a MMI Montreal Medical International Inc., która dzięki dokumentowi została udziałowcem WUM Investment Sp. z o.o. Sygnatariuszami umowy byli Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś oraz dr Michael Churchill-Smith - Prezes MMI.

Podpisując dokument prof. Mirosław Wielgoś podkreślił, jak bardzo istotna dla Uczelni jest współpraca z tak prestiżowym partnerem, jakim jest MMI: „Dzięki nowemu udziałowcowi WUM Investment Sp. z o.o., której głównym celem działalności będzie prowadzenie i konsekwentny rozwój Centrum Symulacji Medycznych WUM, zyskuje naprawdę mocne wsparcie, bowiem MMI Montreal Medical International Inc.  jest agendą McGill University zajmującą się wykorzystaniem i udostępnianiem własności intelektualnej tego jednego z najlepszych kanadyjskich uniwersytetów i jednego z liderów edukacji medycznej na świecie.”

 Dr Michael Churchill-Smith podsumowując spotkanie zaznaczył, że wspólna wizja nowoczesnej medycyny kreowana przez WUM i MMI gwarantuje sukces i powodzenie przedsięwzięcia.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.:  dr Maciej Baranowski – Prezes MMI Europe, Grzegorz Pawlus – Prezes WUM Investment Sp. z o.o., Robert Babczak – Wiceprezes WUM Investment Sp. z o.o., Kanclerz Małgorzata Rejnik oraz Jacek Sobczak – Dyrektor Biura Prawnego.

Kanadyjski Uniwersytet McGill jest jedną z najbardziej znanych instytucji edukacyjnych na świecie, cenioną przede wszystkim za stosowanie wysokich standardów akademickich i badawczych w medycynie. W ostatniej dekadzie Uniwersytet McGill stał się absolutnym numerem jeden wśród uczelni medycznych w Kanadzie oraz siódmym uniwersytetem kształcącym lekarzy na świecie, co plasuje go w ścisłej czołówce wśród liderów wyznaczających nowe trendy współczesnej medycyny.

MMI reprezentuje wydział medycyny Uniwersytetu McGilla w międzynarodowych projektach. Koordynuje dostarczanie szerokiej gamy usług medycznych i związanych z opieką zdrowotną, w tym szkolenia, edukację i przekazywanie wiedzy przez pracowników służby zdrowia do państwowych agencji zdrowia i ośrodków opieki zdrowotnej na całym świecie. Jako doświadczony wykonawca projektów w zakresie medycyny współpracuje z wiodącymi instytucjami opieki zdrowotnej w Kanadzie i innych krajach, zapewniajac stosowanie najlepszych praktyk w zarządzaniu i świadczeniu usług opieki zdrowotnej. Interdyscyplinarne podejście MMI umożliwia klientom budowanie trwałych, niezależnych programów opieki zdrowotnej opartych na najnowocześniejszym know-how w zakresie medycznych technologii, edukacji, badań i rozwoju.


Biuro Prasowe WUM


Fot. Jarosław Oktaba
Dział Fotomedyczny WUM