Studenci WUM otrzymali "Diamentowe Granty"

Data dodania: 09.07.2018
Kinga Ngoc Jaworska z Wydziału Lekarsko-Dentystycznego oraz Kajetan Grodecki, Michał Gniewkiewicz oraz Dawid Mehlich z I Wydziału Lekarskiego znaleźli się w gronie 80 laureatów - wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, posiadających wyróżniających się dorobek naukowy, którzy uzyskali dofinansowanie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację swoich projektów badawczych w ramach programu "Diamentowy Grant".

Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym. Ich projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 pkt. Kinga Ngoc Jaworska otrzymała dofinansowanie na projekt badawczy zatytułowany „Bariera jelito-krew jako nowy marker oraz cel terapii w nadciśnieniu tętniczym, niewydolności serca i cukrzycy”, Kajetan Grodecki na projekt „Rola stanów prozakrzepowych w powstawaniu zakrzepicy przezcewnikowej zastawki aortalnej”, zaś Michał Gniewkiewicz na projekt „Ocena przydatności monitorowania przeciwciał przeciwko antygenom zgodności tkankowej dawcy u pacjentów po transplantacji nerki w stratyfikacji ryzyka immunologicznego utraty przeszczepu”. Dawid Mehlich zaś będzie realizował swój projekt pt. "Rola kinazy MLK4 w regulacji oporności potrójnie ujemnego raka piersi na chemioterapię" w Centrum Nowych Technologii Uniwerstetu Warszawskiego.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie: https://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_07/5b5e01e04d774f5bd0df3f5359…

 

Biuro Informacji i Promocji WUM