Dr Łukasz Kołtowski został członkiem zarządu Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI)

Data dodania: 21.06.2018
21 czerwca w siedzibie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) w Sophia-Antipolis we Francji oficjalnie przyznano nominacje nowym członkom zarządu EAPCI na kadencję 2018-2020. Jednym z nich stał się dr Łukasz Kołtowski, na co dzień lekarz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pracujący w I Katedrze i Klinice Kardiologii kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego.

Prof. Andreas Baumbach, Prezydent Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych, powierzył Kołtowskiemu kierownictwo nad komisją ds. Komunikacji i Mediów Społecznościowych, w skład której wchodzi międzynarodowa grupa ekspertów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Grecji, Niemiec czy Włoch. Tym samym nowo mianowany przewodniczący będzie pierwszym reprezentantem kraju na tym stanowisku, a zarazem najmłodszym Polakiem, który objął funkcję członka zarządu EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Nowo powołany przewodniczący będzie odpowiedzialny za kierunek komunikacji specjalistycznej wiedzy, którą komisja przekazuje dwutorowo - zarówno samym zrzeszonym kardiologom, jak i zainteresowanym tą dziedziną pacjentom. Za pośrednictwem social mediów zgromadzona wokół EAPCI społeczność otrzymuje informacje o najważniejszych aktywnościach naukowych, nowych odkryciach, wynikach przełomowych badań i projektów czy stanowiskach członków organizacji w bieżących sprawach.

Biuro Informacji i Promocji WUM