Dr n. med. Monika Bieniasz wśród Kobiet Medycyny 2018

Data dodania: 24.04.2018
Dr n. med. Monika Bieniasz - adiunkt w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Instytutu Transplantologii została laureatką V edycji plebiscytu Kobiety Medycyny 2018.

Celem plebiscytu organizowanego przez firmę Portale Medyczne Sp. z o o jest promowanie i wspieranie aktywności oraz sukcesów zawodowych kobiet w sektorze ochrony zdrowia.

Dr n.med. Monika Bieniasz jest członkiem wielu towarzystw naukowych. W 2013 roku otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego Insignie Decorum Pro Transplantationibus Fovendis za wdrożenie i realizację programu przeszczepiania nerek od dawcy żywego, wprowadzenie prestiżowego programu promocyjno-edukacyjnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej oraz wyróżnienie podczas XI Kongresu PTT za pracę „Profile wszystkich (550) pobrań i przeszczepień nerek od żywych dawców w Polsce; 1967-2012”, której była współautorem.Od 2014 pracuje wdziałającej przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Poradni Onkologicznej, którą aktywnie rozwija. W 2017 roku została redaktor naczelną serwisu MEDTube Science. Pani doktor jest autorką lub współautorką około 50 prac z dziedziny chirurgii, onkologii i transplantologii.

W treści uzasadnienia możemy także przeczytać, iż to świetna pedagog, której pasja zaraża młodych adeptów sztuki lekarskiej. 
Do swojego zawodu doktor Monika Bieniasz podchodzi z myślą nie tylko o chorobach, a przede wszystkim o pacjentach, szczególny nacisk kładąc na jakość życia tak w trakcie leczenie i w okresie rekonwalescencji.

Pełna treść uzasadnienia http://kobietymedycyny.pl/

Biuro Informacji i Promocji WUM