Zaproszenie do udziału w medycznym hackathonie

Data dodania: 20.04.2018
19 i 20 maja na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się pierwszy medyczny hackahton – bezpłatny turniej dla programistów, którego celem jest stworzenie aplikacji mobilnych, rozwiązań informatycznych oraz serwisów intrnetowych, które poprawią jakośc życia pacjentów z chorobami onkologicznymi i kardiologicznymi.. MedHack jest dedykowany studentom, doktorantom, pracownikom i absolwentom (do 2 lat od ukończenia studiów) Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnicy rywalizacji otrzymają wsparcie merytoryczne między innymi ekspertów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W gronie mentorów znajdą się: dr hab. Filip Szymański z I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM wraz z zespołem, lek. Leszek Kraj z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych oraz Paweł Koczkodaj, doktorant WUM, zatrudniony Pracowni Prewencji Pierwotnej Zakład Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, doktorant WUM, a zarazem Ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

W MedHacku mogą wziąć udział zespoły, składające się z 3-6 osób. Zgłoszeń można dokonywać też indywidualnie. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie od 25 kwietnia na stronie www.medhack.pl 

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 9 maja.  
 

Biuro Informacji i Promocji