Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Wykład prof. Małgorzaty Olszewskiej w ramach programu patronackiego

17 kwietnia br. w XXXIII Liceum Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika odbył się wykład prof. Małgorzaty Olszewskiej z Katedry i Kliniki Dermatologicznej zatytułowany „Współczesna dermatologia”. Wtorkowe spotkanie z licealistami to jeden z elementów programu patronackiego, który Uczelnia rozpoczęła w styczniu 2017 roku.

Oprócz gospodarzy w spotkaniu uczestniczyła także młodzież z dwóch pozostałych szkół biorących udział w programie: II LO Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego oraz XVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Prof. Małgorzata Olszewska poświęciła swój wykład możliwościom diagnostyczno-terapeutycznym, jakie daje współczesna dermatologia. Wprowadzając słuchaczy w problematykę wykładu, zarysowała najważniejsze obszary, jakimi zajmuje się dermatologia - od medycyny estetycznej po onkologię. Uczniowie biorący udział w wykładzie dowiedzieli się o metodach diagnostycznych, między innymi dermoskopii, która znacząco przybliża rozpoznanie i zróżnicowanie chorób. Wiele uwagi poświęcono często występującym schorzeniom skóry zwłaszcza czerniakowi. Prof. Olszewska omówiła kwestie związane z patogenezą, diagnostyką i profilaktyką tego groźnego nowotworu, w przypadku którego odnotowuje się ciągły wzrost zapadalności.

Licealiści mieli okazję dowiedzieć się także o nowych możliwościach terapeutycznych, jakie dają leki biologiczne, faktach i mitach związanych z trądzikiem oraz znaczeniu fotoprotekcji.

Wykład spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która zarówno w trakcie spotkania, ale także po nim zadawała prelegentce wiele pytań dotyczących poruszanych na wykładzie kwestii, ale też problemów, które ją nurtują.

Na zakończenie spotkania prof. Małgorzata Olszewska otrzymała  pisemne podziękowania od Prorektora ds. Umiędzynarodowienia Promocji i Rozwoju – prof. Krzysztofa J. Filipiaka, który jest pomysłodawcą programu patronackiego.

 

Fot. Wanda Widomska
Dział Fotomedyczny WUM

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter