Pierwszy zabieg ablacji podłoża zaburzeń rytmu serca w uniwersyteckiej Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej

21 oraz 26 lipca br. w Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej, kierowanej przez prof. Bożenę Werner, przeprowadzono pierwsze w historii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zabiegi ablacji podłoża zaburzeń rytmu serca u dzieci.

Zabiegi zostały wykonane przez zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego, w składzie dr Piotr Lodziński i dr Paweł Balsam, przy asyście dr. Radosława Pietrzaka oraz dr. Tomasza Książczyka z zespołu Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego.

Do pierwszych zabiegów zakwalifikowano dwóch pacjentów w wieku 12 i 17 lat, którym skutecznie usunięto podłoże arytmii. Pracownia Elektrofizjologii i Ablacji Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej  jest jednym z nielicznych ośrodków  w Polsce dedykowanych wyłącznie dla pacjentów pediatrycznych, dzięki czemu warunki do przeprowadzenia tych zabiegów są wyjątkowo komfortowe dla dzieci i nastolatków.   Wysokiej klasy nowoczesny sprzęt oraz doskonałe warunki lokalowe, jakimi dysponuje placówka, a także połączenie doświadczenia zespołu I Katedry i Kliniki Kardiologii w zakresie inwazyjnego leczenia arytmii oraz wiedzy na temat pacjenta pediatrycznego zespołu Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej zapewnia najwyższy poziom świadczonych usług.

Obecnie badania elektrofizjologiczne i zabiegi ablacji  w Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej odbywają się regularnie.

  

Fot. Michał Peller