Zakończenie rozbudowy Szpitala przy ul. Karowej

Data dodania: 17.06.2016
W czwartek 16. czerwca 2016 roku w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia ostatniego etapu rozbudowy i modernizacji placówki.
W czwartek 16. czerwca 2016 roku w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia ostatniego etapu rozbudowy i modernizacji placówki.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor - Ewa Piotrowska, która przybliżyła uczestnikom historię Szpitala oraz przedstawiła w skrócie etapy przeprowadzonej inwestycji.

Minister Zdrowia - Konstanty Radziwiłł wyraził uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt i podkreślił, że zrealizowana inwestycja jest przykładem na to, jak powinien i może wyglądać publiczny szpital.

Gratulując Dyrekcji zakończenia inwestycji, JM Rektor - prof. Marek Krawczyk, wspomniał o stworzonych dzięki przebudowie możliwościach leczenia oraz rozwoju nauki. JM Rektor podziękował obecnej na uroczystości pani prof. Jadwidze Kuczyńskiej-Sicińskiej, która współtworzyła wraz z prof. Ireneuszem Roszkowskim Klinikę Położnictwa i Ginekologii i w latach 1981-1999 była jej kierownikiem.

Profesor Krzysztof Czajkowski - obecny kierownik II Kliniki Położnictwa i Ginekologii zwrócił uwagę na rolę szpitala w dydaktyce naszej Uczelni oraz na fakt, że szpital jest jednocześnie placówką służącą wsparciem dla innych szpitali w całej Polsce.

Dzięki przeprowadzonej rozbudowie szpital zyskał powierzchnię 3 628,69 m2 , na której zlokalizowane zostały: specjalistyczna poliklinika, oddział Mikroinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej, oddział Onkologii Ginekologicznej, oddział Patologii Ciąży, blok operacyjny, apteka szpitalna, oddział Patologii Noworodka, laboratoria diagnostyki medycznej, które dotychczas funkcjonowały w rozproszeniu w różnych częściach szpitala.

Przybyło 58 łóżek wysokospecjalistycznej opieki zdrowotnej. Rozbudowa i modernizacja szpitala zapewniła poprawę dostępu do świadczeń medycznych na III poziomie referencyjnym z zakresu ginekologii i położnictwa.

 

 

Fot. Michał Teperek
Dział Fotomedyczny WUM