12 studentów WUM ze stypendiami Ministra Zdrowia

Jak co roku minister nagrodził studentów uczelni medycznych za znaczące osiągnięcia naukowe lub sportowe. Stypendia otrzymało 47 osób z dziewięciu uczelni. Wśród nagrodzonych najwięcej, bo aż 12 jest z WUM.

Nagrody otrzymali:

• Tomasz Grzywa
  • Olga Adamska
  • Karolina Garbas
  • Marcin Kleibert
  • Przemysław Kasiak
  • Maria Boszko
  • Julia Smyk
  • Izabela Agnieszczak
  • Ewelina Błażejowska
  • Grzegorz Procyk
  • Agata Gaweł
  • Miłosz Majka

Minister postanowił uhonorować wszystkich wyróżnionych studentów osobiście, zapraszając ich do siedziby ministerstwa. Wręczenie dyplomów odbyło się w sobotę 22 kwietnia. W uroczystości udział wzięli rektorzy uczelni medycznych, naszym studentom towarzyszył prof. Zbigniew Gaciong.

Stypendium Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe lub sportowe mogą otrzymać m.in. autorzy lub współautorzy monografii naukowej lub jej rozdziału, autorzy artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach naukowych lub recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowych. Za ważne osiągnięcia uznaje się także udział w projekcie badawczym o wysokim poziomie innowacyjności. Stypendium dostają także studenci m.in. za zajęcie lokaty na podium w uniwersjadzie, akademickich mistrzostwach świata, akademickich mistrzostwach Europy, Europejskich Igrzyskach Studentów. Wniosek o nagrodzenie studenta składa rektor danej uczelni. O przyznanie stypendiów na rok akademicki 2022/2023 do ministerstwa wpłynęło 129 wniosków.

Fot. Ministerstwa Zdrowia/ pełna lista nagrodzonych na stronie ministerstwa