Za nami zimowy BraveCamp 2023

Zakończyła się 9. edycja Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp organizowana w ramach Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięły w niej udział dwie nasze studentki. 

Miejscem tegorocznej edycji było Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. WUM reprezentowały Oliwia Wróblewska i Katarzyna Gryta, które pracowały nad zdigitalizowanym narzędziem do opieki farmaceutycznej.

Warsztaty i konsultacje
W trakcie  BraveCampu studenci i studentki uczestniczyli  w warsztatach i konsultacjach prowadzonych przez ekspertów oraz doświadczonych praktyków. Uczyli się, w jaki sposób rozwinąć swój pomysł, ale także jak przedstawić go inwestorom, aby doprowadzić go do finalizacji, tzn. wejścia na rynek. 
Zwieńczeniem tygodniowego wydarzenia była gala finałowa. 10 najlepszych uczestników zaprezentowało swoje pomysły przed komisją i inwestorami. 

Nagrodzeni studenci
Przyznano trzy nagrody: Pierwsze miejsce zajął Gerard Konopielko. Jego projekt Pitaya to aplikacja mobilna pomagająca osobom z selektywnymi zaburzeniami odżywiania (ARFID) w łatwy sposób opisać swoje preferencje spożywcze i zmniejszyć stres związany z jedzeniem.

Drugie miejsce zajął Mikołaj Zawadzki z projektem Otherworld. To tymczasowa analogowa baza kosmiczna, czyli symulacja warunków kosmicznych na naszej planecie. 

Na trzecim miejscu znalazła się Oliwia Aziz z projektem Fundacja #niezamłodzi.Podstawą działania Fundacji #niezamłodzi jest posługiwanie się przez jej odbiorców hashtagami, w których młodzi dzieląc się swoimi historiami i osiągnięciami, pokazują, że nie można być za młodym na realizację zamierzonych celów.