Stowarzyszenie Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji

Powstałe w 1992 r. Stowarzyszenie Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji skupia absolwentów dawnej Akademii Medycznej w Warszawie, obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest integracja wszystkich absolwentów – zamieszkałych w kraju i za granicą – z Alma Mater oraz utrzymywanie kontaktów, wymiana doświadczeń zawodowych, naukowych i organizacyjnych.

Członkowie Stowarzyszenia zajmują się ponadto zbieraniem i rozpowszechnianiem informacji o poszczególnych wychowawcach, wychowankach i samej uczelni oraz dbają o poświęcone im miejsca pamięci. Ważnym aspektem działalności Stowarzyszenia jest także podejmowanie aktywności służących dalszemu rozwojowi WUM.

Stowarzyszenie organizuje okolicznościowe spotkania poszczególnych roczników, upamiętniające jubileusze otrzymania dyplomów ukończenia studiów – 50- oraz 60-lecia oraz sesje historyczno-naukowe, poświęcone sylwetkom wybitnych profesorów warszawskiej medycyny i farmacji, m.in. prof. Franciszkowi Czubalskiemu, prof. Ludwikowi Paszkiewiczowi, prof. Ireneuszowi Roszkowskiemu czy prof. Wiktorowi Grzywo-Dąbrowskiemu.