Startuje kolejna edycja Programu Patronackiego WUM. Dołączają kolejne szkoły

Do tej pory program obejmował trzy warszawskie licea. Właśnie dołączają dwa kolejne: XXVII LO im. Tadeusza Czackiego oraz XL LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego.

Umowę o współpracy w ramach Programu Patronackiego podpisali prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM oraz Anna Szczepańska – Filipp dyrektor liceum im. Stefana Żeromskiego i Anna Koszycka – dyrektor liceum im. Tadeusza Czackiego.

Program Patronacki powstał, by wspierać rozwój edukacji w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz zachęcać najzdolniejszych uczniów do studiowania na WUM. Obie szkoły, które dziś dołączyły do programu znajdują się w czołówce rankingów liceów warszawskich. Ich absolwenci często trafiają na naszą uczelnię.

W ramach programu realizowany jest cykl wykładów, których autorami są wybitni eksperci specjalizujący się w różnorodnych dziedzinach medycyny, a  także studenci, którzy już mają sukcesy naukowe.

Pierwszy wykład w tym roku szkolnym odbędzie się 22 września. Temat: "Co to jest chirurgia plastyczna?", prelegent: dr Wiktor Paskal, chirurg plastyk.