Nabór wniosków w ramach Działania 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego - POWER

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło Konkurs nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016 na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni w ramach wspierania zmian organizacyjnych i podnoszenia kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego.

Projekt może obejmować swoim zakresem merytorycznym wyłącznie działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie co najmniej trzech ze wskazanych poniżej elementów:

- innowacyjnych umiejętności dydaktycznych (np. learning-by-doing, design-thinking),

- umiejętności informatycznych, w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia,

- w zakresie prowadzenia dydaktyki w j. obcym,

- zarządzania informacją.

W uzasadnionych przypadkach, projektodawca może uwzględnić wykorzystanie zagranicznych rozwiązań w zakresie podnoszenia kompetencji dydaktycznych kadr uczelni.

Planowana alokacja na konkurs wynosi 132 000 000,00 PLN.

Instytucja ogłaszająca Konkurs nie wyznaczyła maksymalnej wartości projektu wyrażonej w określonej kwocie – jest ona ustalana jedynie w przeliczeniu na jednego uczestnika projektu i jest zależna od miejsca uzyskiwania wsparcia. Maksymalny koszt przypadający na jednego uczestnika korzystającego z form wsparcia realizowanych poza granicami kraju nie może przekroczyć 24 000 PLN – jako wsparcie zagraniczne należy rozumieć uczestnictwo w działaniach związanych z koniecznością wyjazdu poza granice kraju, a nie z uzyskanym na terenie kraju wsparciem od podmiotów zagranicznych. W przypadku uczestników korzystających ze wsparcia jedynie na poziomie krajowym maksymalny koszt nie może przekroczyć 9 000 PLN na osobę.

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane od 1 sierpnia 2016 r. do 30 września 2016 r.

Więcej informacji: http://ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-1kadrapower342016/