Nasz naukowiec z tytułem: "Wschodząca Nadzieja Medycyny"

Choć nie przekroczył jeszcze trzydziestki, już ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych. Bartosz Maciąg, rezydent Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji, został zwycięzcą konkursu "Medyczne Wydarzenie Roku" - Eskulapy Mazowsza 2022.

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń stawu biodrowego oraz kolanowego. Jako jeden z pierwszych ortopedów w Polsce zastosował najnowocześniejsze endoprotezy anatomiczne stawu kolanowego oraz implanty stawu kolanowego custom-made – tzw. „szyte na miarę”. Pracuje w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji WUM kierowanej przez dr. hab.  Artura Stolarczyka (Międzyleski Szpital Specjalistyczny). Nasz laureat jest uczestnikiem wielu międzynarodowych staży i szkoleń. Występuje na najważniejszych kongresach krajowych i zagranicznych, jest też autorem wielu publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym.

Konkurs  "Medyczne Wydarzenie Roku" - Eskulapy Mazowsza 2022 w tym roku miał swoją pierwszą edycję, a został zorganizowany przez Urząd Wojewódzki Mazowsza. Przyznając nagrody, jury brało pod uwagę sukcesy medyczne, pracę naukową i innowacyjność kandydatów. Bartosz Maciąg został laureatem w kategorii "Wschodząca Nadzieja Medycyny".

Przyznano jeszcze nagrody w dwóch kategoriach. Tytuł „Osobowość medyczna roku” otrzymał dr hab. Mirosław Ząbek z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Natomiast za „Osiągnięcie medyczne roku” uznano rekonstrukcję ubytków pooperacyjnych za pomocą płatów z mikrozespoleniem naczyń u pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi wykonaną przez lekarzy z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Zwycięzcy odebrali statuetki z rąk marszałka Adama Struzika, członkini zarządu województwa Elżbiety Lanc oraz radnych województwa mazowieckiego.