Studenci-studentom. Pigułka wiedzy z okazji Światowego Dnia AIDS

Nasi studenci przygotowali akcję edukacyjną na temat HIV/AIDS. Wydarzenie było skierowane do studentów AWF i odbyło się na ich uczelni.

Organizatorzy akcji działają w Kole Naukowym przy Klinice Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii WUM. W trakcie wydarzenia rozdali kilkaset ulotek z podstawowymi informacjami o HIV. Przygotowało je Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Fundacja FES. Zorganizowano również konkurs wiedzy o HIV. Studenci AWF mogli dowiedzieć się między innymi o tym, jakie są metody profilaktyki, a jakie objawy zakażenia HIV oraz gdzie w Warszawie można się przebadać bezpłatnie i anonimowo w kierunku HIV. Akcję przeprowadzono we współpracy z Wydziałem Rehabilitacji AWF Warszawa, a stoisko odwiedziła dziekan tego wydziału - dr hab. Natalia Morgulec-Adamowicz.