Wystartowała druga edycja Programu Patronackiego WUM

Obejmie trzy warszawskie licea. Ponad 150 uczniów z klas matematyczno-biologiczno-chemicznych oraz biologiczno-chemiczno-fizycznych będzie miało okazję poznawać fascynujący świat medycyny i nauk o zdrowiu. Zaprezentują go eksperci i studenci naszej uczelni.

WUM rozpoczyna współpracę z IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej, VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV oraz ponownie – z II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego. Umowy podpisano 25 listopada br. Sygnatariuszami byli: ze strony WUM rektor prof. Zbigniew Gaciong oraz Joanna Kiełbasa, dyrektor liceum im. Klementyny Hoffmanowej, Małgorzata Dąbrowska, dyrektor liceum im. Władysława IV, Barbara Kordas, dyrektor liceum im. Stefana Batorego.

Celem współpracy w ramach Programu jest przede wszystkim rozwój edukacji w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Ale także zachęcanie najzdolniejszych uczniów do podejmowania studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wszystkie trzy szkoły znajdują się w czołówce rankingów liceów warszawskich, a także w gronie najlepszych liceów w całym kraju. Ich uczniowie znajdują się w grupie licznie przyjmowanych na studia na naszej uczelni. 

- Zależy nam na rozwinięciu wśród młodych pasji do medycyny – mówi Agnieszka Wlazłowska-Pietrzak, kierownik Biura Komunikacji i Promocji Uczelni, które koordynuje Program Patronacki. – Dlatego przede wszystkim zapraszamy uczniów na cykl wykładów, których prelegentami będą wysokiej klasy eksperci specjalizujący się w różnorodnych dziedzinach, m.in. immunologii, gastroenterologii czy kardiochirurgii. Ale także studenci, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami naukowymi, działający w kołach i stowarzyszeniach uczelnianych. Mamy nadzieję, że dzieląc się swoimi historiami, wiedzą oraz doświadczeniem, zachęcą licealistów nie tylko do wyboru medycyny, ale także do wyboru WUM.

Uczniowie będą mogli również uczestniczyć w niektórych wykładach otwartych prowadzony na WUM oraz w organizowanych przez uniwersytet konferencjach. Najbardziej aktywnych zaprosimy do udziału w zajęciach dodatkowych, np. multimedialnych lekcjach anatomii w Muzeum Historii Medycyny WUM, warsztatach szycia chirurgicznego czy zwiedzaniu Centrum Symulacji Medycznych. Na spotkaniach ze studentami licealiści dowiedzą się, jak na co dzień wygląda studiowanie na naszym uniwersytecie.