Zawody pływackie dla młodzików w CSR WUM

W sobotę blisko 600 młodych zawodniczek i zawodników z 61 klubów z całej Polski rywalizowało w 2 etapie zawodów „Od młodzika do olimpijczyka”. Turniej odbył się w nowoczesnym obiekcie naszej uczelni - Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM.

– Jestem pod wrażeniem zaangażowania młodych uczestników, ale i organizatorów. Impreza nie odbywała by się gdyby nie AZS Warszawa i wsparcie różnych instytucji. Cieszę się, że nasza uczelnia może w tym uczestniczy z kilku powodów. Po pierwsze być może gdzieś tu jest przyszły olimpijczyk, a co ważniejsze uprawianie sportu przez młodych ludzi niesie wiele pozytywnych wartości – mówił obecny na zawodach - prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM.

Młodzi pływacy walczyli o medale w konkurencjach na 50 i 100 metrów stylem: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym. Zawodnikom kibicował Radosław Kawęcki – złoty medalista z Kazania.

11 grudnia na basenie olimpijskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się jeszcze jeden etap eliminacyjny zawodów "Od młodzika do olimpijczyka".

Organizatorem imprezy jest AZS Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, m.st Warszawy, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, TYR Polska i Print Plus.