50 lecie absolutorium rocznika 1971

25 września w Auli im. prof. Janusza Piekarczyka w Centrum Dydaktycznym WUM odbyła się uroczystość odnowienia dyplomów lekarskich po 50 latach absolwentów z roku 1971 Wydziału Lekarskiego ówczesnej Akademii Medycznej. Gospodarzem spotkania był Rektor WUM - prof. Zbigniew Gaciong oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego - prof. Rafał Krenke.

Odnowienie dyplomów to wieloletnia tradycja naszej Uczelni – wyraz uznania dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy swoją pracą rozsławiają naszą Alma Mater. Spotkaniom po latach towarzyszy wzruszenie i sentymentalny powrót do czasów młodości i studiów. Jest to także moment złożenia podziękowań przez całą społeczność akademicką za lata ciężkiej pracy i poświęceń dla dobra pacjenta.

Absolwenci rocznika 1971 w uznaniu zasług dla polskiej medycyny, wieloletniego zaangażowania i poświęcenia na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia otrzymali dyplom potwierdzający ukończenie studiów przed 50 laty oraz realizację „szczytnej misji niesienia pomocy chorym, szkolenia i kształtowania postaw młodszych pokoleń lekarzy oraz rozwoju systemu ochrony zdrowia”.