Bezpłatne badania kleszczy w kierunku obecności krętków Borrelia

W Zakładzie Parazytologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego realizowany jest obecnie grant OPUS Narodowego Centrum Nauki dotyczący występowania krętków Borrelia u kleszczy pospolitych Ixodes ricinus oraz czynników mających wpływ na przenoszenie krętków Borrelia z kleszczy na ludzi.
W ramach projektu badacze oferują bezpłatne badania molekularne (PCR/ Real Time PCR) wykrywające materiał genetyczny krętków Borrelia u kleszczy pospolitych, które zostały usunięte ze skóry.
Warunkiem uczestnictwa w badaniu jest dostarczenie usuniętego ze skóry kleszcza wraz z wypełnionym zleceniem badania i świadomą zgodą na udział w badaniach oraz wypełnienie dwóch krótkich ankiet (on-line): w ciągu 3 dni od usunięcia kleszcza oraz po upływie 8-10 tygodni od usunięcia kleszcza.

Wszelkie niezbędne informacje wraz ze zleceniem badania