Program Patronacki

Warszawski Uniwersytet Medyczny prowadzi uczelniany Program Patronacki. Celem współpracy z najlepszymi warszawskimi liceami jest rozwój edukacji w zakresie nauk medycznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu, dotarcie do najzdolniejszej młodzieży oraz zachęcenie jej do podjęcia studiów w WUM.
A także zaprezentowanie naszej uczelni jako nowoczesnego ośrodka akademickiego z najlepszą ofertą edukacyjną oraz prężnej instytucji naukowej, specjalizującej się zarówno w badaniach klinicznych, jak i medycynie teoretycznej.

Program umożliwia licealistom cykliczny udział w wykładach prowadzonych przez specjalistów z naszej Uczelni, uczestniczenie w konferencjach oraz wykładach organizowanych w WUM, a także dołączanie do wybranych uczelnianych zespołów badawczych.

Uczestnictwo w Programie to dla uczniów doskonała okazja do kontaktu oraz wymiany doświadczeń z ekspertami z jednej z największych uczelni medycznych w kraju. Dzięki niej mogą oni pogłębiać wiedzę i rozwijać zainteresowania związane z medycyną, farmacją i naukami o zdrowiu oraz poznawać specyfikę studiów i zawodów medycznych.

Pierwsza edycja, rozpoczęta w 2017 r. objęła:

• II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego
  • XVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
  • XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika

Druga edycja, rozpoczęta w 2022 r., objęła:

• X Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej
  • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV
  • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego

Trzecia edycja, rozpoczęta w 2023 r., objęła:

• X Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej
  • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV