Medyczne Targi Pracy i Praktyk

Kilkudziesięciu wystawców i wielkie zainteresowanie odwiedzających to krótki bilans tegorocznych Medycznych Targów Pracy i Praktyk, które 23 października br. zorganizowało uczelniane Biuro Karier.
Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu „WUM-AID Akademia Innowacyjnej Dydaktyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”.

Podczas Targów swoją ofertę zaprezentowały szpitale, centra medyczne, laboratoria diagnostyczne, firmy farmaceutyczne i szkoleniowe, instytuty naukowe, instytucje publiczne oraz podmioty zajmujące się badaniami klinicznymi. Podobnie, jak w ubiegłym roku, biorący udział w wydarzeniu mogli odwiedzić strefę doradczą, gdzie profesjonaliści udzielali porad odnośnie planowania drogi zawodowej, poszukiwania pracy i tworzenia dokumentów aplikacyjnych. O swojej ofercie opowiedzieli również pracownicy Inkubatora UW.

W strefie wizerunku, nasi fotografowie z Działu Fotomedycznego wykonywali profesjonalne zdjęcia na potrzeby rekrutacji. Przed zrobieniem fotografii chętni mogli skorzystać z usług wizażystek.

Swoje stanowiska mieli także wolontariusze reprezentujący: DKMS, program Mazowsze bez HCV, Fundację „Szczęśliwi Bez Cukru” oraz Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu.

Udział w Targach stanowił doskonałą okazję poznania oczekiwań pracodawców i uzyskania informacji o aktualnych ofertach zatrudnia, praktyk i staży. Studenci i absolwenci odwiedzający Targi mieli także szansę poznania zasad rekrutacji poszczególnych firm i instytucji oraz możliwych ścieżek rozwoju zawodowego.

Targi stanowiły sposobność do promocji naszych studentów i absolwentów oraz nawiązania kontaktów, które w najbliższej przyszłości mogą być przydatne w znalezieniu pracy.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM